Natuke rohelisemad

Üha süvenevate keskkonnaprobleemide lahendamiseks saab igaüks meist anda oma panuse. Samas kliimaeesmärgid tunduvad nii ambitsioonikad, kulukad ja suuri ümberkorraldusi nõudvad. Peas kummitab mõte: maailmas on üle 7 miljardi inimese (!) ja kui mina, väike mutter, muudan elustiili, mis kasu sellest...

Head e-mobiilsus blogi

Häid ja nutikaid soovitusi laadimislahenduste, elektriautode ja EV maailma kohta

 • Mobiilsus
 • Lukud ja läbipääsulahendused
 • LukuExpert kauplused

Kahtlemata on tegemist mugavustsoonist väljumisega, kuid ka väga väikesed muudatused vähendavad koormust keskkonnale, eriti kui nendest saavad igapäevased harjumused, ja iga päev üks „mutrike“ lisandub. Siin on ülevaade mõningatest sammudest, mida meie oleme astunud tööl ja isiklikus plaanis:

  • Ringo taaskasutuspakend. Meil on kontoris kombeks, et keegi üks läheb söögikohta ja toob lõuna teistelegi soovijatele. Meile üllatuseks on toitlustaja kasutusele võtnud Ringo pakendid ja loomulikult hakkasime neid tarvitama ka meie – toome Ringoga toidu kontorisse, järgmisel päeval viime kasutatud karbi tagasi ja laome uue toidu puhtasse anumasse. Meie kontoris on pakendiprügi hunnik olematuks muutunud! Samas pakub Ringo võimalust ka tellida toitu korduvpakendis kontorisse, kus karbi hiljem muretult tagastada saab. Igati tänuväärne ettevõtmine!
  • Kaasaskantav kohvitops. Minu isiklik lemmik on Tass ja Topsiku portselanist termokruus. Kuna see on keraamiline, siis ei mõjuta see joogi maitset ja näeb viisakas välja – sellega sobib kohvi haarata mugavusjaamast autosse, seda kontoris kasutada ning ka kiiruga kliendi juurde kaasa võtta.
  • Kodus ehitasin ümber prügisüsteemi ja hakkasime perega jäätmeid sorteerima. Nii on võimalik ka oma tarbimist jälgida – liigsed biojäätmed viitavad, et ostukorv tuleb üle vaadata. Pakendite puhul saab aga vaadata, ehk kõlbab mõni topsik poodi kaasa võtta ja kaalukaup hoopis sellesse poetada. Prügi sorteerimise eeldus on muidugi see, et vastavad konteinerid on kodu juures olemas. Kõikjal seda võimalust kahjuks pole. Kohe-kohe on ka Head Solutions’ist eeskujulik prügisorteerija saamas!
  • Liitusime ka Green Dicega, aitamaks kaasa tehnikaringlusele. Sellega tagame, et meie kvaliteetsed arvutid teeniks võimalikult kaua, liikudes meie juures ajale jalgu jäädes sinna, kus neid tõeliselt vaja – nii anname võimaluse kõigil ajaga kaasas käia ja tänapäeva (digi)maailmas toime tulla. Lõpuks, kui selleks on päriselt õige aeg, suunatakse arvuti utiliseerimisse. Ehk suudame nii pidurdada prügimägede toitmist.

Ootused ei täitu paugupealt, kuid väikeste sammudega märgatavate tulemusteni jõudmiseni on nii roheline tee antud. Igaühe pealtnäha tühine keskkonnasõbralik tegu viib eesmärgile natuke lähemale ja pealegi – mitte millegi tegemiseks ei ole kunagi liiga hilja. Milliseid samme oled puhtama elu heaks sina teinud?

 • Jaga oma tegusid
 • Mobiilsus
 • Lukud ja läbipääsulahendused
 • LukuExpert kauplused