Targalt toimiv tervik

Sorteerida või mitte sorteerida? Selles pole küsimust.

Head Solutions Groupi mõtteviisi esindavad ka keskkonnahoid, tark toimimine ning säästlikkus. Muidu oleme selles päris tublid, kuid jäätmeid saame küll oluliselt paremini sorteerida. Vaadates meil tekkivat prügi, lõime uue süsteemi, kus kogume eraldi pakendid, paberi- ja papijäätmed ning olmeprügi.

Edasi saate lugeda meie soovitusi sorteerimise gruppidest ja alla laadida prügi sorteerimisjuhendi, mis on kontoris abiks.

  • Prügi sorteerimisjuhend

Millest saab alguse kvaliteetne elukeskkond?

  • Teadmisest, mille järgi tulevad tulevad õiged otsused

    Kas teadsid, et pakend on mis tahes materjalist valmistatud toode, mida kasutatakse kauba mahutamiseks, kaitsmiseks, käsitsemiseks, kättetoimetamiseks või esitlemiseks tema olelusringi vältel – toormest kuni valmiskaubani ning tootja käest tarbija kätte jõudmiseni.

Pakendjäätmed on:

tühjad piimatoodete- ja mahlapakid, konservikarbid, purgid, kaaned ja korgid, kilekotid ja pakkekile, šampoonipudelid, tühjad tuubid, pandimärgita pudelid, tühjad kodukeemia pudelid ja purgid. Kemikaale sisaldava pakendi puhul tuleks pakend kindlasti puhastada täielikult kemikaalist. Tavapakendi puhul piisab loputamisest, kuid ei pea piinlikult puhtaks pesema. Piimapakid ning muud seda võimaldavad pakendid tuleb enne konteinerisse viskamist kokku pressida.

 

Paberijäätmete alla kuuluvad:

ajalehed, ajakirjad, reklaamtrükised, joonistuspaber, ümbrikud, kaanteta raamatud ning puhas paber ja papp. Paberjäätmete hulka ei tohi panna kommipabereid, toidu- või joogipakendeid, majapidamispaberit ja pabertaskurätte, küpsetuspaberit,  kasutatud pabernõusid, fooliumi ja kopeerpaberit. Nimetatud jäätmed tuleb koguda vastavalt pakendite või segaolmejäätmete konteinerisse.

 

Segaolmejäätmed on:

liigiti kogumisest üle jäänud olmejäätmed või nende sortimisjääk. Meie kontoris on segaolmejäätmed näiteks toidujäätmed, tühjad/katkised pastapliiatsid, kirjaklambrid, hõõgniidiga lambipirnid, kasutatud pabernõud, peegli- ja klaasikillud, katkised nõud (taldrikud jne), jms. Olmejäätmete hulka ei sobi ohtlikud jäätmed ning elektroonika. Kui Sul tekib prügi, mida ei oska pakendiks või paberiks liigitada, viska see olmejäätmete konteinerisse.

Kõik siin lehel olevad materjalid on kopeeritavad ja vabalt kõigile kasutatav.

Head Solutions

Tel: +372 641 0610
info@headsolutions.ee

Priisle tee 10 #6
13914 Tallinn, Estonia

Head Solutions Group OÜ
KMK: EE100054150
Reg: 10407435

SEB: EE411010022003754004
SWIFT: EEUHEE2X
Luminor: EE021700017003601842
SWIFT: RIKOEE22

või
Vali, mis teemal soovid meiega suhelda. Kui jätad valimata, läheb kiri administratsiooni üldmailile ning saadetakse õigesse kohta edasi. Lihtsalt võib minna veidi rohekem aega.
Hidden
Drop files here or
Max. file size: 2 GB.
    This field is for validation purposes and should be left unchanged.