Mis asi on uksesulgur ja miks see kasulik on?

Uksesulguri põhiliseks ülesandeks on sulgeda uks sujuvalt ja kindlalt. Oluline on see just talveperioodil, sest kes siis sooviks kallist toasoojust õue lasta?

LukuExpert kaupluste blogi

Turvalise, energiatõhusa ja kvaliteetse elukeskkonna teenused.

 • LukuExpert kauplused
 • Mobiilsus
 • Lukud ja läbipääsulahendused

On iseenesestmõistetav, et kodu või töökoha välisuks on varustatud kvaliteetsete ja turvaliste lukkudega, kuid uksesulguri lisamisega pole veel harjutud. Milleks see toode hea on ning milliseid erinevaid omadusi sulgur pakub?

Uksesulguri põhiliseks ülesandeks on sulgeda uks sujuvalt ja kindlalt. Oluline on see just talveperioodil, sest kes siis sooviks kallist toasoojust õue lasta?

Samuti kaitseb sulgur ust kõva tuulega lahtipaiskumise eest — nii jääb terveks uks, välisfassaad, ukse hinged ja lukud. Uksesulgurid on vajalikud ustele, kuhu on paigaldatud elektrilukustus ja läbipääsusüsteemid ning kohustuslik tuletõkkeustes. Kokkuvõtvalt ustes, kus on vajalik alati kindel uste sulgumine.

 • Mille järgi valida õige sulgur?

  Õige sulguri valimiseks on esmalt vaja teada ukse kaalu ja ukselehe laiust — erineva kaalu ja mõõduga ustele on olemas erinevad sulgurid. Suuremale ning raskemale uksele sobib tugevama sulgemisjõuga ja väiksemale ning kergemale uksele nõrgema sulgemisjõuga sulgur.

  Olenevalt sulgurist on võimalik reguleerida ka selle sulgumiskiirust ja lõputõmmet. Selleks on sulguri korpuses olevad eraldi reguleerimisventiilid — nii saab ise sulgurit reguleerida vastavalt kasutusvajadusele.

Sulgurite mitmekülgsed omadused

Sulgumisaeglustiga varustatud sulgur tasub valida juhul, kui uksest väljutakse näiteks lapsekäruga või on majas liikumispuudega inimene. Sellisel juhul ei hakka uks sulguma kohe peale avamist, vaid ootab teatud viivitusaja. Nii ei pea Sa uksest väljumisel kiirustama.

Samuti on võimalik vastavalt uksetüübile valida uksesulgurile veovars; kas tavaline õlg- või liugveovars. Tootevalikus on olemas ka fikseeritav õlgveovars — see on eriti hea olukorras, kus uks on vaja avatud asendisse jätta pikemaks ajaks, näiteks kolimise või kauba laadimise ajaks.

Sulgurite värvivalik on lai: alumiinium (hõbedane), pruun, valge, must ja kuldne. Lisaks ka roostevabast terasest, poleeritud messingist ja kroomitud pinnaga sulgurid. Nii leiab igaüks just enda ukse tüübi ja värviga sobiva sulguri.

Kuidas ja kuhu paigaldada?

Sulgurit võib paigaldada kas uksele või siis ukselengile — see oleneb juba kindlast uksetüübist ja inimese enda soovist. Vajadusel kasuta paigaldusnurka või plaati. Samuti võib sulguri paigaldada kas avanemispoolele või ukse sulgemispoolele.

Kui aga sulgur ukse väljanägemisega mingil juhul ei sobi, on olemas ka peitsulgurid, mida on võimalik paigaldada ukselengi, ukselehe või põranda sisse.

Uksesulgurite peamisteks kasutuskohtadeks on äri- ja büroohooned, kaubanduspinnad ja üldkasutatavad ruumid, kuid ka eramajade välisuksed ja trepikodade uksed vajavad kindlat sulgumist, et võõrad meie koju ei pääseks. Talvisel ajal annab uksesulguriga varustatud uks kindlasti ka võimaluse säästa küttekuludelt.

Kui paigaldamisega jääd ise natuke hätta, siis alati on võimalik lasta see töö teostada meie ekspertidel.

 • LukuExpert kauplused
 • Mobiilsus
 • Lukud ja läbipääsulahendused

Head Solutions

Tel: +372 641 0610
info@headsolutions.ee

Priisle tee 10 #6
13914 Tallinn, Estonia

Head Solutions Group OÜ
KMK: EE100054150
Reg: 10407435

SEB: EE411010022003754004
SWIFT: EEUHEE2X
Luminor: EE021700017003601842
SWIFT: RIKOEE22

või
Vali, mis teemal soovid meiega suhelda. Kui jätad valimata, läheb kiri administratsiooni üldmailile ning saadetakse õigesse kohta edasi. Lihtsalt võib minna veidi rohekem aega.
Hidden
Drop files here or
Max. file size: 2 GB.
  This field is for validation purposes and should be left unchanged.